- загальні положення про гонорарВідповідно до ст. 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час. До інших істотних обставин можна віднести передбачені Правилами адвокатської етики фактори:

- обсяг часу і роботи, що вимагаються для належного виконання доручення; ступінь складності та новизни правових питань, що стосуються доручення; необхідність досвіду для його успішного завершення;
- вірогідність того, що прийняття доручення перешкоджатиме прийняттю адвокатом інших доручень або суттєво ускладнить їх виконання у звичайному часовому режимі;
- необхідність виїзду у відрядження;
- важливість доручення для клієнта;
- роль адвоката в досягненні гіпотетичного результату, якого бажає клієнт;
- досягнення за результатами виконання доручення позитивного результату, якого бажає клієнт;
- особливі або додаткові вимоги клієнта стосовно строків виконання доручення;
- характер і тривалість професійних відносин адвоката з клієнтом;
- професійний досвід, науково-тео­ретична підготовка, репутація, значні професійні здібності адвоката.

Жодний з вказаних вище факторів не має самостійного значення; вони враховуються в їх взаємозв’язку стосовно до обставин кожного конкретного випадку.

Угодою може бути передбачена можливість наступної зміни гонорару, визна­ченого у фіксованій сумі, у зв’язку із суттєвим зростанням або зменшенням об­сягу допомоги, що має бути надана, та наслідки недосягнення згоди з цього пи­тання.

Пам'ятайте, що остаточна вартість послуг встановлюється за домовленістю сторін після ознайомлення з усіма деталями справи та з обов'язковим урахуванням наведених вище міркувань і не включає витрати, пов'язані з виконанням доручення.

Надання консультацій адвокатами нашого Об'єднання було і завжди буде безкоштовним, тому ви нічого не втрачаєте, звернувшись за допомогою до нас.

Рекомендуем: Детская и подростковая одежда Сток из Европы
Система Orphus